Újabb 20 ezer négyzetméternyi irodaterület átadásával és egy kortárs műalkotás bemutatásával zárta a WING a Liberty fejlesztését
2024-08-27
Rendhagyó esemény keretein belül ünnepelt a WING: a Liberty, az ország egyik legmodernebb és ESG-konform vegyesfunkciós komplexuma a záró állomásához érkezett. Átadták a projekt második ütemét, amely összesen 20.000 négyzetméternyi irodaterületet foglal magába. A rendezvény részeként sor került a Telekom Campus és a Liberty épülete között elhelyezkedő kortárs alkotás, a WING Lemniszkáta térplasztika felavatására is.
Budapest IX. kerületében, a Könyves Kálmán körút-Albert Flórián út kereszteződésénél található a WING iroda- és szállodafunkciókat kínáló mixed-use fejlesztése, a Liberty. A projekt második, egyben záró ütemét, a komplexum északi szárnyát ünnepélyes esemény keretein belül adták át.
A Liberty komplexum ESG konform, minőségi és fenntartható környezetet kínál. Dinamikus megjelenésű, BREEAM Excellent minősítést célzó, energiahatékony, és 100 %-ban zöldárammal üzemel és közel nulla energiaigényű. Az átadóval egy olyan projekt készült el immár teljes egészében, ahol a bérlők számára a szolgáltatások köre szerteágazó: az ibis & Tribe Budapest hotelhez tartozó prémium well-being és kényelmi funkciók, a panorámás Cloud IX. rooftop bár, a TRIBE Table étterem és kávézó, valamint a konferenciatermek kiegészültek az épület tetején található tetőkerttel, illetve sportpályákkal. Az épület közel 80 %-an már bérlőre talált, azonban még mindig van néhány elérhető irodaterület, amelyekre várják az érdeklődőket.
A Liberty ünnepélyes átadásának részeként felavatták a WING által megrendelt, a Liberty és a szomszédos Telekom Campus közé elhelyezett, Szalay Péter által tervezett WING Lemniszkáta térplasztikát, egy 8 méter széles és 4 méter magas rozsdamentes acélból készült alkotást, amely kapuszerűen ível át a járókelők által használt téren.
A WING és a kortárs művészet
A kortárs művészet támogatása a WING eddigi 25 éves fennállása során számos projektjében megjelent, és a társaság a tervek szerint a jövőben is nagy hangsúlyt fektet majd művészeti értékek létrehozására. A WING célja, hogy a létrehozott ingatlanfejlesztésekkel inspirálják azok felhasználóit és az ott élőket, tágabb értelemben a városlakókat, illetve a turisztikai célú látogatókat egyaránt, gazdagítsák a kulturális örökséget, valamint minél több ember számára hozzáférhetővé tegyék a hazai művészek által létrehozott alkotásokat. A WING Lemniszkáta ezen törekvések jegyében készült, általános érvényessége mellett aktualitása is ebben rejlik: közös erőfeszítéseinkben a fenntartható és sikeres jövőért.
„A Liberty a WING egyik ikonikus ingatlanfejlesztése, amelyet már most számos hazai és nemzetközi vállalat választott otthonául. Az átadott irodaház kiváló lehetőségeket nyújt arra, hogy a potenciális bérlők egy modern ingatlanpiaci trendeknek megfelelő, emberközpontú, változatos szolgáltatásokat és zöld megoldásokat kínáló komplexumba költözhessenek. A Liberty és Telekom Campus épületek létrejöttével a Népliget és környéke egy korábban kevésbé értékelt lokációból magas presztízsű iroda alpiaccá pozicionálódott át. Az itt elérhető változatos, minőségi szolgáltatásokat a vállalatok, a munkavállalók, a környékbeliek és tágabb értelemben a városlakók, illetve a turisztikai célú látogatók egyaránt kihasználhatják” – mondta Noah Steinberg, a WING elnök-vezérigazgatója, majd hozzátette: A WING-nél mindig is fontos volt számunkra, hogy épületeink ne csak funkcionalitásukban legyenek kiemelkedőek, hanem az értékekben is, amelyeket képviselnek. Hiszünk benne, hogy a most felavatott Lemniszkátával sokszínűbbé és különlegesebbé válik az általunk megálmodott tér és bízunk benne, hogy minél több ember számára nyújt élményt.”
Szalay Péter, a WING Lemniszkáta alkotója elmondta: „a szobor tervezésénél fontos szempont volt, hogy két épület, a Telekom Campus és a Liberty közötti teresedésre kerül: az acél konstrukció által megjelenített térgörbe geometriájában a két épülettömeget egyesíti. Egyik fő nézete a lemniszkátát, vagyis a végtelenjelet rajzolja ki, ami számos asszociációra kínál lehetőséget: gesztusszerű lendületes hullámvonala dinamizálja az épített környezet által határolt teret és a körúton elhaladó járművekből nézve a mozgás illuzióját kelti. A mű hatszögstruktúrájának tervezésekor a rácsos tartók szerkezeti elve és a szén nanoszerkezetek geometriája inspirált, amit az építészetben is alkalmazott tudományos vívmányok iránti tiszteletadásnak szánok.”
„Fontos, hogy az épített környezetből ne tűnjön el a kortárs művészet. Ehhez azonban olyan újfajta együttműködésekre van szükség a beruházók, ingatlanfejlesztők, tervezők és a képzőművészek között, amelyek az elmúlt évtizedekben egyre ritkábban alakultak ki Magyarországon. A WING vállalása elsősorban azért példaértékű, mert nyitott a kortárs képzőművészet kísérletező tendenciáira, s így végül egy kelet-közép-európai összefüggésben is jelentős alkotás valósulhatott meg” - nyilatkozta Mélyi József, a WING Kortárs Művészeti Program kurátora.
A Liberty, mint energiahatékony zöld ingatlan felépüléséhez a Baross Gábor Tőkeprogram ingatlanalap alprogramjának keretében befektetett állami forrás is hozzájárult. A Tőkeprogram pályázati eljárásában nyertes ingatlanalapok számára a Magyar Fejlesztési Bank társbefektetőként nyújtott forrásokat, így járulva hozzá a beruházási aktivitás növeléséhez, az energiahatékonyság javításához, valamint zöldfejlesztések megvalósításához.